Vjezdové brány a oplocení


Při výběru vjezdové brány v dnešní době máte na výběr z celé řady možností a to jak typů bran, tak výplní.

Nejdůležitější při výběru vjezdové brány je zvolit správný typ. Je tedy nutné zvážit všechna pro a proti a ujasnit si jaký typ brány vám nejvíce vyhovuje a to jak vzhledově, tak především prostorově a uživatelsky.  Pokud si s výběrem nevíte rady, kontaktujte nás a my vám rádi pomůžeme.

Samonosné brány

Samonosné brány dnes patří k nejvyužívanějším. Mezi jejich největší výhody patří zejména úspora prostoru za vjezdem (můžete parkovat hned za bránou), mírné vyrovnání terénních nerovností (nemáte zcela rovný vjezd, nevěšte hlavu, samonosná brána si poradí s menšími nerovnostmi, jelikož jezdí nad povrchem) a téměř bezúdržbový provoz (o bránu se takřka nemusíte starat, samozřejmě je dobré čas od  času nechat bránu zkontrolovat servisním technikem a prodloužit tak životnost komponentů a pohonu.

Pojezdové brány

Pojezdové brány mají podobné vlastnosti jako brány samonosné, opět se otevírají do boku podél pozemku, ale je nutné počítat s tím, že po celé dráze pojezdové brány musí být kvalitní a hlavně rovný betonový základ, příprava pro pojezdové brány je tak trochu náročnější. Asi největší výhodou oproti samonosné bráně je celková délka pojezdové brány. Samonosná brána má za vjezdem konstrukci, která zajišťuje správnou funkci brány a její délka je závislá na velikosti brány, hmotnosti a dalších faktorech. Pojezdová brána má za vjezdem také svou konstrukci, ale podstatně menší, ve většině případů se konstrukce vejde do půl metru.

Křídlové brány

Klasické křídlové brány zná asi každý, takže není nutné se příliš rozepisovat. Fungují na standardním principu, kdy jsou dvě protilehlá křídla (případně jedno křídlo) připevněna na sloupcích na otočných pantech. Křídlové brány se zpravidla otevírají dovnitř do pozemku a tím narušují prostor za vjezdem Není tedy možné nechat vozidlo zaparkované přímo za bránou. 

Teleskopické brány

Teleskopické brány jsou využívány v prostorech, kde není dostatečné místo pro samonosnou, či pojezdovou bránu. Brána se skládá z dvou a více dílu, které se skládají vedle vjezdu. Bezesporu největší výhodou je právě malá náročnost na prostor vedle vjezdu v otevřeném stavu, ovšem je nutné počítat s vyšší pořizovací cenou. Další nevýhoda teleskopických bran může být jejich menší pevnost v zavřeném stavu, ale to záleží na spoustě faktorů, jako jsou rozměry, výplň a celkové řešení.

Skládací brány

Skládací brány pro změnu vylepšuje prostorové řešení u křídlových bran. Každé křídlo brány je tak možné ještě složit napůl a díky tomu opět ušetřit nějaký ten prostor. Tuto funkci zajišťují speciální pákové mechanismy umístěné na spodku brány, je tedy nutné počítat s navýšením světlé výšky pod rámem brány. Mezi další nevýhody patří také menší pevnost brány a vyšší pořizovací náklady.

Pohony bran

Všechny výše uvedené typy vjezdových bran je možné pohánět buď klasickým ručním pohonem, nebo samozřejmě moderním automatickým (privátním či průmyslovým) pohonem zvoleným dle typu brány a četnosti užívání. 

Pohony je možné vybavit také celou řadou moderních technologií jako jsou gsm moduly pro ovládání telefonem, otevírání pomocí kódové klávesnice, impulsního tlačítka, nebo například senzorem na otisk prstu.

Oplocení

Mimo vjezdových bran a vrátek nabízíme také možnost oplocení.

Pletivo - klasické oplocení pletivem (zinkovaným, poplastovaným) v různých výškách

2D a 3D ploty - tyto pevné plotové panely dodáváme také ve variantě zinkované a poplastované, opět v různých výškách

Plotové díly - další možností je oplocení plotovými díly s různou výplní (např. tahokov, hliníkové žaluzie, dřevěné či plastové plotovky, WPC plotovky, a spousta dalších). Veškeré plotové díly jsou vyráběné na míru.

Máte zájem o nezávaznou kalkulaci?

BALUMO na Firmy.cz